• SATICININ KİMLİK VE İLETİŞİM BİLGİSİ AŞAĞIDADIR.
Unvanı  BENOVİS İLAÇ SANAYİ VE MEDİKAL AŞ (BENOVİS)
AdresiKüçükbakkalköy, Yenidoğan Cd. No:9-1, 34000 Ataşehir-İstanbul-Türkiye
Telefon216 327 98 78
Fax216 330 01 32
e-postainfo@benovis.com.tr
Webwww.benovis.com.tr
MERSİS NO0164 – 0770 – 5810 – 0001

 

 • ALICININ KİMLİK VE İLETİŞİM BİLGİLERİ AŞAĞIDADIR.
Adı Soyadı     
Fatura Adresi 
Telefon__
e-posta__
Teslime Yetkili Kişi__

 

 • SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, BEDELİ VE TESLİM MASRAFLARI

Sözleşme konusu ürünlerin satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Alıcının vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü kdv, provizyon masrafı vs durumlardan SATICI BENOVİS sorumlu değildir.

AŞAĞIDA YER ALAN TUTARA KDV DAHİLDİR.

Ürün BilgileriArz / Ambalaj ŞekliAdetFiyat
Toplam
Kargo Ücreti
Genel Toplam
Ödeme Şekli

 

 • ALICI’NIN ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

ALICI’NIN BU SİPARİŞİ ONAYLAMASI ALICI’YI SİPARİŞ BEDELİNİ ÖDEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINA SOKMAKTADIR.

 

ÖDEME BİLGİLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR.

KREDİ KARTI
Banka Adı 
Taksit Sayısı 
Ödeme Miktarı 

YAPILACAK ÖDEMELERDE TÜKETİCİNİN BANKA İLE OLAN SÖZLEŞMESİ VEYA MEVZUAT GEREĞİ DOĞABİLECEK DİĞER İLAVE MALİYETLER KONUSUNDA TÜKETİCİNİN HİZMET ALDIĞI BANKA KOŞULLARI GEÇERLİ OLACAKTIR.

 

 • TESLİMAT VE İFA BİLGİLERİ

Siparişiniz, anlaşmalı kargo firmaları aracılığı ile ALICI olarak siparişiniz esnasında bildirdiğiniz adresin konumuna bağlı olarak 7 günlük süreyi aşmamak koşulu ile teslim edilir.

 

 • CAYMA HAKKI

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği kişiye tesliminden itibaren 14 gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir.

 

Cayma hakkı, malın tesliminden itibaren 14 günlük süre içinde musterihizmetleri@benovis.com.tr adresine ilgili sipariş için iade talebi (CAYMA TALEBİ) oluşturularak Satıcı’ya iletilebilir. Alıcı, cayma bildirimini yazılı veya yukarıda yer alan iletişim kanalları aracılığı ile (telefon, faks, e-posta) de Satıcı’ya bildirebilir.

Cayma hakkının kullanılması halinde;

 1. Alıcı malı teslim aldıktan sonra on dört (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

 

 1. Cayma hakkı süresi Alıcı’ya (veya Alıcı’nın gösterdiği kişiye) malın teslim edildiği günden itibaren başlar.

 

 1. Alıcı cayma hakkını musterihizmetleri@benovis.com.tr adresinden ilgili sipariş için iade talebi (Cayma Bildirimi) oluşturularak Satıcı’ya iletebilir. Alıcı, cayma bildirimini yazılı veya yukarıda yer alan Satıcı’ya ait iletişim kanallarından (telefon, faks, e-posta) bildirebilir.

 

 1. Alıcı, cayma hakkını kullanmasından sonra on gün içerisinde ürünü Satıcı’ya göndermek veya Satıcı’ya bizzat geri iade etmek zorundadır.

 

 1. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün Alıcı’ya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

 

 1. İade işlemlerinin yapılabilmesi için Alıcı’nın  mal ile birlikte teslim edilen faturanın aslını da Satıcı’ya iletilmesi gereklidir.

 

 1. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli Alıcı tarafından karşılanmalıdır.

 

 1. Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler için cayma hakkı söz konusu değildir
 2. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış/zarar görmüş/ yıpranmış, kullanılmış olan ürünler için cayma hakkı söz konusu değildir.
 3. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler için cayma hakkı söz konusu değildir.

 

 1. AlıcıYönetmelik’in 15. maddesinde belirtilen istisna hallerinde de cayma hakkından faydalanamayacaktır.

 

 1. Alıcı’nın cayma hakkını kullanması halinde Satıcı, cayma bildirimini içeren faturanın ürünle birlikte kendisine ulaşmasından itibaren en geç on dört (14) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli iade ve onu borç altına sokan her türlü belgeyi iptal veya iade etmekle yükümlüdür. İADE ALICININ SATIN ALIRKEN KULLANDIĞI ÖDEME ARACINA UYGUN BİR ŞEKİLDE VE ALICIYA HERHANGİ BİR MASRAF VE YÜKÜMLÜLÜK GETİRMEDEN YAPILACAKTIR.ÜRÜN İADE EDİLMEDEN BEDEL İADESİ YAPILMAZ. KREDİ KARTINA YAPILAN İADELERİN KREDİ KARTI HESAPLARINA YANSIMA SÜRESİ İLGİLİ BANKANIN TASARRUFUNDADIR. 

 

İADELERİNİZİ SİPARİŞİNİZİ TESLİM ALDIĞINIZ KARGO İLE YUKARIDA 1. MADDE DE YER ALAN ÜCRETSİZ İADE EDEBİLİRSİNİZ.

TESLİMİNDEN İTİBAREN 14 GÜN İÇİNDE CAYMA HAKKINI KULLANMAMASI HALİNDE CAYMA HAKKI SINA ERER.

 

 • YÜKÜMLÜLÜKLERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan ürün ile ilgili tüketiciye (Alıcı) sunulan tüm bilgiler ve taahhütler sözleşme süresi kadar geçerlidir.

 

 • GENEL HÜKÜMLER
 1. Ödemenin kredi kartı vb. ile yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde; Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.
 2. Alıcı www.letraturkiye.com sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, fiyatı ve ödeme ve teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 3. ALICI İŞ BU “ÖN BİLGİLENDİRME FORMU”NU ELEKTRONİK ORTAMDA TEYİT ETMEKLE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN AKDİNDEN ÖNCE, SATICI TARAFINDAN ALICI’YA VERİLMESİ GEREKEN ADRES, SİPARİŞİ VERİLEN ÜRÜNLERE AİT TEMEL ÖZELLİKLER ÜRÜN/ÜRÜNLERİN VERGİSEL YA DA BANKA UYGULAMALARINDAN KAYNAKLI HER TÜRLÜ GÜMRÜK BEDELİ, KDV VE BENZERİ DURUMLARDAN OLUŞABİLECEK ÜCRETLER HARİÇ FİYATI CAYMA HAKKI İLE ÖDEME VE TESLİMAT BİLGİLERİNİ DE DOĞRU VE EKSİKSİZ OLARAK EDİNMİŞ OLDUĞUNU TEYİD ETMİŞ OLUR.

 

 • ALICI’NIN İTİRAZ VE ŞİKAYETLERİ

İşbu sözleşme Türk Hukuku kuralları çerçevesinde oluşturulmuş olup, geçerliliği ve bağlayıcılığı Türk Hukuku kuralları çerçevesinde olacaktır. İş bu ön bilgilendirmenin uygulanmasında, ALICI şikayet ve itirazları konusundaki başvurularını kendi adresinin veya Satıcı’nın adresinin bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Hakem Heyetlerine yapabilir.